Необхідні документи для нотаріального посвічення укладення договіру дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для фізичних осіб:
- паспорта й ідентифікаційні номери сторін (якщо представник сторони діє за дорученням - надання доручення);
- документ, що підтверджує право власності (правовстановлюючий документ);
- довідка-характеристика міського бюро технічної інвентаризації (або Витяг з реєстру права власності);
- технічний паспорт;
- довідка з ЖЕКА про склад родини або будинкова книга (при відчуженні житлової нерухомості);
- якщо неповнолітній (малолітній) зареєстрований (прописаний) у відчужуваній житловій квартирі або будинку необхідна згода органа опіки й піклування на здійснення даної угоди;
- дозвіл органа опіки й піклування (для оформлення відчуження або придбання від імені, на ім'я неповнолітнього в тому випадку, коли він є співвласником нерухомого майна або нерухомість буде здобуватися на його ім'я); свідоцтво про народження.
Договір дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для фізичних осіб
Договір дарування регулюється 55 главою Цивільного Кодексу України.
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі, майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути у нього в майбутньому.
Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Сторонами у договорі дарування можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальна громада.
Дарувальник, якому було відомо про недоліки або особливі властивості подарованої речі і який не повідомив про них обдаровуваного, зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану майну, та шкоду, завдану каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю в результаті володіння чи користування дарунком
Право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.