Home Інші послуги

Договір дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для юридичних осіб

Необхідні документи для договору дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для юридичних осіб:

 • Свідчення про державну реєстрацію, Утомившись, представник, що діє від юридичної особи (директор з паспортом і наказом про призначення або протоколом про обрання на посаду або представник, що діє на підставі доручення з паспортом і ідентифікаційним номером), протокол зборів засновників -згода на відчуження або придбання нерухомого майна (якщо це передбачене Статутом);
 • документ, що підтверджує право власності (правовстановлюючий документ);
 • довідка-характеристика міського бюро технічної інвентаризації (або Витяг з реєстру права власності);
 • технічний паспорт;
 • довідка з ЖЕКА про склад родини або будинкова книга (при відчуженні житлової нерухомості);
 • якщо неповнолітній (малолітній) зареєстрований (прописаний) у відчужуваній житловій квартирі або будинку необхідна згода органа опіки й піклування на здійснення даної угоди.
 •  

  Договір дарування регулюється 55 главою Цивільного Кодексу України.

  За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

  Дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі, майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути у нього в майбутньому.

  Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

  Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

  Сторонами у договорі дарування можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальна громада.

  Дарувальник, якому було відомо про недоліки або особливі властивості подарованої речі і який не повідомив про них обдаровуваного, зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану майну, та шкоду, завдану каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю в результаті володіння чи користування дарунком

  Право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.