Home Інші послуги

Договір дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для фізичних осіб

Необхідні документи для нотаріального посвічення укладення договіру дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для фізичних осіб:

  • паспорта й ідентифікаційні номери сторін (якщо представник сторони діє за дорученням - надання доручення);
  • документ, що підтверджує право власності (правовстановлюючий документ);
  • довідка-характеристика міського бюро технічної інвентаризації (або Витяг з реєстру права власності);
  • технічний паспорт;
  • довідка з ЖЕКА про склад родини або будинкова книга (при відчуженні житлової нерухомості);
  • якщо неповнолітній (малолітній) зареєстрований (прописаний) у відчужуваній житловій квартирі або будинку необхідна згода органа опіки й піклування на здійснення даної угоди;
  • дозвіл органа опіки й піклування (для оформлення відчуження або придбання від імені, на ім'я неповнолітнього в тому випадку, коли він є співвласником нерухомого майна або нерухомість буде здобуватися на його ім'я); свідоцтво про народження.

Договір дарування (квартири, будинку, нежитлового приміщення) для фізичних осіб

Договір дарування регулюється 55 главою Цивільного Кодексу України.

За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

Дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі, майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути у нього в майбутньому.

Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Сторонами у договорі дарування можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальна громада.

Дарувальник, якому було відомо про недоліки або особливі властивості подарованої речі і який не повідомив про них обдаровуваного, зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану майну, та шкоду, завдану каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю в результаті володіння чи користування дарунком

Право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.